Nápověda — Často kladené otázky

Pro vyšší přehlednost jsme otázky rozdělily do několika skupin:

 Tip: nezapomínejte sledovat rubriku Co je nového.


Obecné informace o příjímacím řízení na akademii
 

Připravili jsme pro vás základní informace o příjímacím řízení a infomrace o studiu na této škole. Zmíněné informace se nacházejí v rubrice Informace o studiu

Nenašli-li jste požadované infomace, můžete se podívat přímo na stránky Policejní akademie ČR v Praze.

Před objednávkou

Četli jste již naši nabídku odpovědí k otázkám z příjímacích testů na akademii? Ne, tak to je na čase, abyste tak učinili. Viz. Odpovědi k testům.

Ukázka odpovědí

Všechny odpovědi v našich databázích jsou řazeny přesně jako ve skriptech s otázkami tj. podle jednotlivých oblastí a čísel otázek. Navíc se u každé otázky mohou být uvedeny předchozí dvě odpovědi např. pro sporné otázky.

ukázka výpisu z databáze

Možná, že jste si všimli, že u odpovědí prozatím nejsou uvedeny otázky. Je způsobeno tím, že nám prozatím vysoká škola Policejní akademie ČR nepovolila je publikovat. Lze to kompenzovat tím, že si objednáte i skripta. Naším cílem je do budoucnosti se nějak dohodnout o autorských právech na tuto publikaci a následně ji umístit na tento web.

Chcete vidět více? Můžete využít Anonymního přihlášení a získat tak přístup k vyhledávání v otázkách a odpovědítch.

Ukázky jazykových testů

Ukázky jazykový testů můžete nalézt přímo na bývalém oficiálm serveru tedy ANJ, NEJ, RUJ (pod zadáním znalostního testu).

Na našem serveru jsou tyto otázky v podstatě stejné, s jediným rozdílem, že je u nich označena správná odpověď.

Chcete vidět více? Můžete využít Anonymního přihlášení a získat tak přístup k vyhledávání v otázkách a odpovědítch.

Mám otázku / dotaz

Máte-li otázku či dotaz, který zde není zodpovězený, kontaktuje nás.

Doporučujeme si prostudovat Často kladené dotazy a Informace o studiu na akademii.

Skripta s odpověďmi

Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čenek, s. r. o. ve výhradní licenci již pravidelně vydává "oficiální" skripta pro příjímací řízení na tuto školu, které najdete v naší nabídce jako Okruhy k přijímacímu řízení na Policejní akademii České republiky v Praze. Skripta obsahují pouze otázky (narozdíl od našich publikací, které obsahují řešení) rozdělené do oblastí:

Skripta

V úvodníku uvedné publikace je naznačeno, že škola uvedením zaměření si vyhrazuje právo do testu zahrnout některé otázky, které nejsou uvedeny v této publikaci. Ze zkušenosti mohu říci, že je to opravdu zanedbatelné množství.

Nová skripta vycházejí každý rok aktualizovaná, ale jejich obsah se mění pozvolně v pár procentech ročně. To umožňuje všem případným zájemcům, aby se začali učit dávno předtím než se vůbec přiblíží datum příjímacích zkoušky.

Proto vám nic nebrání, objednat si testy již nyní i když budete dělat zkoušky až příští rok. Následující rok si budete moci objednat aktualizované odpovědi za velmi zvýhodněnou cenu, vice viz. Zaregistroval jsem se již minulý rok

Anonymní přihlášení

Náš server umožňuje neregistrovaným náštěvníkům nahlédnout přímo do našich databází otázek resp. odpovědí, které jsou dostupné všem registrovaným uživatelům. Přístup sice zdaleka neumožňuje všechno jako u registrovaného uživatele, ale pro názornou ukázku, co se nachází na našem serveru, je dostačující.

Chcete-li se přihlásit, otevřete si Přihlašovací stránku. Jako Jméno zadejte Anonymous, heslo nechte prázdné a klikněte Přihlásit. Zanedlouho poté se zobrazí uvítací stránka a v levém menu se nachází kýžený odkaz Vyhledávání v testech.

Nezapomínejte, že se můžete kdykoliv registrovat (objednat si) a získat tak plný přístup.

Statistiky otázek a odpovědí

Každý se může podívat na statistiku naplněnosti našich testů otázkami resp. odpověďmi. Stránka se statistikami.

Jak objednat (jak se získat registraci)

Objednávku je možné učinit na stránce !!! Objednávka řešení !!!. Nejdříve vyberte označením reps. odznačením, které publikace chcete koupit a které nikoliv. Zkontrolujte zda jste u jednotlivých objednávaných publikací uvedli správný počet kusů. Dále vyberte způsob platby (více viz. dále), kterým si přejete zaplatit publikace (více viz. dále). Pokud jste vybrali některou či obě publikace, které jsou uvedeny na prvním místě vyplňtě následující část tj. způsob dodání. Ostatní publikace existují pouze v tištěné podobě a není pro ně tato položka relevantní.

A v téměř poslední fázi uveďte adresu na kterou mají být publikace odeslány. Nezapomínejte, že adresa musí být kompletní tj. Jméno Příjmení, Ulice č. p., Obec a PSČ. Doporučujeme rovněž uvést e-mailovou adresu, abyste mohli být průběžně informováni o procesu vyřizování objednávky. Kliknutím na tlačítko Pokračovat v objednávce se zobrazí výpis Vaší objednávky. Je-li zobrazený výpis správně kliněte na Potvrdit objednávku jinak se vraťte zpět. Potvzením objednávky jste definitvně objednali Vámi uvedené publikace.

Objednali-li jste publikace jinak než na dobírku. Tj. zadali jste způsob platby jako převodem z účtu či platba složenkou opište si údaje pro platbu. A následně podle těchto údajů proveďte platbu, po jejím přijetí Vám odešleme publikace.

Způsob platby

V současné době nabízíme několik způsobů platby. Hlavním rozlišovacím znakem je kdy platba probíhá.

Platba předem

Podstatné výhody tohoto způsobu jsou nejnižší cena a obvykle nejrychlejší vyřízení objednávky.

Velmi důležitou náležitostí takovéto platby je uvedení správného variabilního symbolu, který vám byl přidělen. Při platbě poštovní poukázkou ho uveďte do zprávy pro příjemce. Bez variabilního symbolu nemůžeme řádně vyřídit vaši objednávku!

Platba při předání

Tímto způsobem umožňujeme v současné době jediný způsob placení.

Výhodou je jistota, že při zaplacení dostanete objednávku. Nevýhodou však je nejvyšší cena na poštovném a balném.

Expedice

Dobírky expedujeme Českou poštou do 5 dní u zboží skladem a 21 dní u zboží na objednání.

Objednávky s platebou předem expedujeme až po jejich zaplacení.

Způsob doručení

Objednávka je standardně doručena poštou na vámi uvedenou adresu doporučenou zásilkou případně dobírkou. Současně s objednávkou našeho řešení získáváte přistup na tento server, kde se nachází to digitální verze knihy, která navíc obsahuje aktualizace.

Zaregistroval jsem se již minulý rok

Patříte-li mezi ty co byli aktivními členy minulý rok tj. zaregistrovali a zaplatili, můžete si tento rok objednat s 50% slevou.

Na úvodní stránce po přihlášení se nálézá resp. bude nalézat odkaz, kterým se můžete registrovat. Tento odkaz tam nebude, dokud nevyjdou nové otázky k příjímacímu řízení.

Technické požadavky tohoto webu a objednaných otázek

Požadavky nejsou nikterak vysoké. Již samotný fakt, že čtete tyto stránky říká, že alespoň z velké ne-li z celé části je splňujete.

Váš prohlížeč by měl umět následující formáty / standardy:

Za normálních podmínek je podporují prohlížeče:

Doporučení rozlišení obrazovky je 1024 × 768, 16 bitů barvy.

První přihlášení

Přihlásit se můžete přes odkaz Přihlásit, který se nachází v levém menu. Pro úspěšné přihlášení musíte zadat vaše uživatelské jméno a správné heslo.

Uživatelské jméno a heslo Vám bylo přiděleno při objednávce publikací bez Vašeho vědomí. Najdete ho na prvních stránkách publikace.

Pokud je váš účet již aktivní přihlásíte se přímo do systému, ve kterém můžete používat všechny vám přístupné prvky jako je vyhledávání, editace záznamů apod.

Ale pokud váš účet ještě není aktivní tj. neobdrželi jsme peníze. Pak se vám zobrazí pouze strana, která potvrzuje vaše úspěšné přihlášení a tím i úspěšnou registraci. Dále vás nabádá k zaplacení.

Pozn.: budete-li platit na dobírku, přečtěte si následující kapitolu.

Aktivační klíč

Aktivační klíčem uvedeným na prvních stránkách publikace si můžete odblokovat svůj přístup na tento server dříve než bychom to byli schopni udělat my.

Před aktivací se musíte přihlásit na náš server. Po přihlášení se zobrazí stránka, na které je, že váš účet je zablokovaný, protože zatím nebyli připsány peníze na náš účet. Dále je zde možnost zadat aktivační klíč. Vložte ho v přesné podobě jako je napsán v publikaci a odešlete ho. Pokud jste vše zadali správně, další strana vám zobrazí, že nyní máte aktivovaný účet a že se můžete přihlásit.

Uživatelské jméno

Pod tímto jménem se budete přihlašovat do tohoto systému. Požadavky jsou následující: maximálně 50 alfanumerických znaků. Žádná dvě uživatelská jména nemohou být stejná.

Heslo

Heslo je tajné slovo (fráze, shluk písmen), jehož znalost spolu s uživatelským jménem Vás opravňuje ke vstupu do systému. Heslo se může skládat z alfanumerických  znaků. Jeho velikost je v podstatě libovolná, protože systém Vaše heslo uloží až jako výsledek po MD5, tj. vždy 32 nesrozumitelných znaků.

Tyto dva údaje, uživatelské jméno a heslo jsou jediné, které ke vstupu potřebujete, proto vždy volte netriviální heslo a nikomu jej nesdělujte!. Pokud si myslíte, že Vaše heslo je triviální či lehké (rodné číslo, telefon, něčí jméno, ...), můžete si jej po přihlášení změnit v nastavení.

Po objednání (po registraci)

Následující odstavce jsou věnovány stavu, kdy již máte odblokovaný účet. Pokud nejste v této fázi, tak jsou pro vás určeno přecházející téma a to První přihlášení.

Přihlášení

Viz. První přihlášení a Aktivační klíč.

Tento server je navíc konstruován tak, že pokud chcete nějakou konkrétní stránku, tak se na ni nemusíte zdlouhavě proklikávat přes přihlášení. Stačí přímo zadat URL stránky, kterou chcete a po přihlášení se rovnou zobrazí vámi požadovaná stránka.

Neznám / zapomněl jsem heslo

Zapomněli jste heslo či uživatelské jméno? Není nic snazšího než si nechat poslat nové heslo i s uživatelským jménem a to přes Zapomněl jsem....

Proč mi nemůžete pouze říci mé heslo

Tato možnost není uskutečnitelná, protože vaše heslo je v systému uloženo jako výsledný řetězec MD5. Což je hashovací algoritmus. Např. heslo ahoj je uloženo jako 79c2b46ce2594ecbcb5b73e928345492.

Nemám e-mail

V registraci jsem řekl, že nemám e-mail, a teď jsem zapomněl heslo či uživatelské jméno. Nezbývá vám nic jiného než kontaktovat administrátora. Musíte ovšem počítat s tím, že veškerá komunikace bude probíhat přes email. A administrator bude požadovat něco, čím ho přesvědčíte, že dané konto je opravdu vaše.

Vyhledávání

On-line vyhledávání v testech má své výhody především v tom, že se na něm podílejí všichni uživatelé. Druhá podstatná výhoda je, že kteroukoliv otázku můžete velice rychle najít. Víte-li alespoň něco co se v ní vyskytovalo — vyhledávat lze podle několika kritérií:

Třetí podstatnou věcí je, že vidíte i historii tj. jak se vyvíjely odpovědi v průběhu času. V ukázce poslední dva sloupce. V orientaci vám také může pomoci, že nově zodpovězené odpovědi jsou označeny slůvkem nové, jak je zřejmé z ukázky.

ukázka výpisu z databáze

Vyhledávání nových odpovědí

V hledání lze jednoduše vybrat položku vyhledávání nových/změněných odpovědí a tak rychle získat aktualizaci. Stačí jen zadat datum od kterého se mají změněné otázky zobrazit.

Zobrazení úplných otázek

Jste–li vlastníkem skript Testy obecných studijních předpokladů a zaměření jazykových testů k přijímacímu řízení na Policejní akademii ČR pro akademický rok 2002/2003 (bakalářské studium) (ISBN 80–7251–084–3) a nevlastníte–li žádnou jinou záložní kopii této publikace, můžete si vytvořit záložní kopii na tomto serveru, což bude mít za výsledek zobrazení úplných otázek.

Zobrazení lze změnit v změně nastavení v části Vytvoření záložní kopie.

Úprava záznamu

 Nabídka: Máte správnější odpovědi? Vložte je a mi vám zaplatíme, více viz. Co je nového.

Provede-li vyhledávání v nějaké oblasti otázek např. Policejní problematika zobrazí se výpis nalezených záznamů. Každý záznam má svoje identifikační číslo, které je zároveň odkazem. Právě přes tento odkaz se dostanete do dialogu pro editaci, ve kterém můžete změnit Otázku a Odpoveď. Ostatní položky jako datum aktualizace či Aktualizováno uživatelem se mění automaticky, jakmile potvrdíte změny.

Nový záznam

 Nabídka: Máte nové odpovědí, či ještě lépe otázky? Vložte je a mi vám zaplatíme, vice viz. Co je nového

Provede-li vyhledávání v nějaké oblasti otázek např. Policejní problematika zobrazí se výpis nalezených záznamů. Ty nás nezajímají, co nás zajímá se skrývá nad či pod nalezenými záznamy. Jeden z příkazů je Přidat nový záznam.

Kliknete-li na něj otevře se stejný dialog jako při editaci již existujícího záznamu. Takže stačí jen vyplnit Otázku a Odpověď a Potvrdit změnu a nový záznam je vložen.

Formátování textu

Jak v otázce, tak i v odpovědi můžete používat stejné formátování textu. To se skládá předně z toho, že text lze psát do několika řádek, ne však do mnoha. Maximální délka otázky resp. odpovědi je 250 znaků (zbytek se ztratí).

V textu můžete používat HTML formátování. Po zadání do příspěvku se provádí přeformátování tohoto textu a veškeré nepovolené HTML formátování je nahrazeno tak, aby výsledek vypadal přesně tak, jako když jste psali daný příspěvek.

Povolené formátování jsou všechny jednoslovné tagy "abbr", "acronym", "address", "b", "big", "blockquote", "br", "center", "cite", "code", "dd", "del", "dfn", "dir", "dl", "dt", "em", "h1", "h2", "h3", "h4", "h5", "h6", "i", "ins", "kbd", "li", "listing", "menu", "ol", "option", "p", "plaintext", "pre", "q", "samp", "select", "small", "strike", "strong", "sub", "sup", "table", "td", "textarea", "th", "tr", "tt", "u", "ul", "var", "xmp". Je důležité poznamenat, že pokud tag nebude zapsaný pomocí malých písmen, tak ho formátování pochopí jako konstantu a změní jeho formát, aby vypadal přesně tak, jako když ho píšete.

Dále jsou všechny znaky jako &nbsp;, &copy;, obecně v jednotném formátu &...;. URL adresy zadávejte bez tagu <a href=, zadejte pouze samotnou URL adresu, formátování ji samo pozná podle protokolu např. http:// a její konec nalezne podle první mezery. Pokud tedy URL obsahuje mezeru či jiné neobvyklé znaky je nutno je escapovat např. mezera je %20.

 


Stále si nevíte rady, tak se zeptejte nás a mi vám rádi odpovíme.

 Copyright © svecpetr.com 2002 — 2005   Internet: https://www.pacr.cz/   

Nelegální kopie zakázány.
Prosíme, respektujte autorský zákon.